SolidCAM ile G-Kodu Üretmek

Hızlı. Kolay. Güvenilir.

CAM sisteminin doğruluğunu gösteren en önemli gösterge G-Kodunun kalitesidir. Her SolidCAM post dosyası müşterinin isteklerine göre özelleştirilmiş, çalışmaya hazır ve hiçbir manuel düzenlemeye gerek bırakmayacak şekilde düzenlenmektedir.

SolidCAM paket delik delme döngülerini ve CNC kontrolörün özel seçeneklerini destekler. CNC program içerisindeki alt programları hızlı, verimli ve düzgün yapılandırılmış olarak kolayca çıkarabilme özelliğine sahiptir.

Aynı zamanda SolidCAM ile oluşturduğunuz G-Kodları kolay anlaşılabilir ve CNC tezgahında manuel olarak yazdığınız G-Kodları ile birebir aynıdır. Böylece oluşturulan G-Kodlarını kolayca anlayabilmeniz mümkündür.

Çalıştırılmaya Hazır Kodlar

Özelleştirilmiş Post dosyanız ile G-Kodunu ürettikten sonra direkt olarak CNC makinenize göndererek çalıştırabilirsiniz. Çıkarttığınız g-Kodunu makineye göndermeden önce herhangi bir düzeltme veya ekleme yapmanıza gerek yoktur.

SolidCAM program çıktısı oldukça verimlidir: Eğer aynı işleme operasyonu birçok kez tekrarlanıyorsa alt programlar kullanılarak program uzunluğu en aza indirilir.

Geniş Post Dosyası Veri Tabanı

SolidCAM'in CNC makineleri ve kontrol üniteleri için çok geniş bir post dosyası kütüphanesi bulunmaktadır.

Yeni bir SolidCAM sistemi aldığınızda makinenize tam olarak uygun şekilde post dosyası sağlarız. Bu post dosyası sizin özel isteklerinize göre şekillendirilmiş olur. Çünkü standart bir post herkese uygun olmayabilir.