3B Yüksek Hız İşleme için HSR/HSM Modülü

3B İşleme için Güçlü Kaba ve Finiş Takım Yolları

  • Yüksek seviyede akıcı, verimli ve akıllı bir işleme için.
  • Kompleks 3B parçalar, havacılık parçaları, kalıp ve takımlar için SolidCAM'in HSR (High Speed Roughing) ve HSM (High Speed Machining) modülleri çok güçlü ve kanıtlanmış stratejilerdir.
  • Kesme hareketleri, takım yolu bağlantıları ve geri çekilme hareketlerinin akıcılığı için HSR/HSM benzersiz işleme ve takım yolu sonuçları sunar. Bu, bekleme sürelerinin önüne geçmek ve yüksek ilerleme oranlarına ulaşmak için birinci kuraldır.

HSM ile 3B İşlemeyi Bir Üst Seviyeye Çıkarın

  • SolidCAM HSM modülü geri çekilmeleri en düşük seviyede tutar. Mümkün olan yerlerde açılı, yay hareketleri ile yumuşatılmış ve gerektiğinden fazla yukarı kalkmadan boşta gezmeleri en aza indirerek işleme zamanını kısaltır.
  • HSM ile verimli ve akıcı takım yolları ile artırılmış yüzey kalitesine ulaşırken kullandığınız takımlarda da az aşınma ve uzun takım ömrü elde edersiniz.
  • HSM (High Speed Machining) kısa üretim süreleri, düşük maliyetler ve yüksek kalitede üretim için her CNC tezgahına sahip kullanıcıda bulunması gereken bir modüldür.

HSR ile Yüksek Hızda Kaba Talaş İşleme

SolidCAM HSR güçlü ve yüksek hızda kaba işleme stratejilerine sahiptir. Bunlar: Kontür Kaba İşleme, HM Kaba İşleme, Paralel Kaba İşleme, Hibrid Feder Kaba İşleme ve Ara Kaba İşleme teknikleridir.

HSM ile Yüksek Hızda Finiş İşleme

  • HSM modülü CAM teknolojisinde çeşitli geliştirmeler ile yüksek hız işleme yaparken takım yolunda keskin açılara izin vermez. Boşta gezmeleri de en aza indirerek takımın sürekli parça ile temas halinde kesim yapması için en uygun hesaplamayı yapar ve tanjant giriş/çıkışlarla akıcı bir takım yolu üretir.
  • HSM 3B işleme stratejileri yüzey açısı veya işleme sınırları belirlenerek kontrol edilir. Sınırları oluşturmak için silüet, kesici takım temas alanları, basit yüzey, kalan talaş ve kullanıcı tanımlı gibi oldukça geniş seçenekler mevcuttur.
  • Gelişmiş yüksek hızda işleme isteyen tüm kullanıcılar için HSM modülü güçlü bir çözümdür. Aynı zamanda eski tezgahlarda boşta gezmeleri önlerken yumuşak yay hareketleri ile kesintisiz takım hareketi sağlar. Böylece eski CNC tezgahların üretkenliği artırır.

iMachining 3D ve HSM ile işlenmiş Parçalar