SolidCAM'in Kanıtlanmış & Güçlü 5-Eksen Simültane Modülü

Kolay kullanım arayüzü ile takım yolu ve çarpma kontrolü için gelişmiş özelliklere sahip, sektörde test edilmiş ve onaylanmış 5-Eksen CNC takım yollarından faydalanın.

5-Eksen Kontür İşleme

Yeni 5-Eksen Kontür İşleme stratejisinde takım 3B olarak seçilmiş bir zincir profilinde kullanıcı tanımlı eğim ile yatarak işleme yapar. Böylece talaş alma ve trim işleri için idealdir.

SWARF İşleme

SWARF İşleme, parçanın duvarlarını işlemek için takımı en iyi açıda yatırarak işleme yapar. SWARF, takımın kesici uzunluğunu en ideal şekilde kullanarak en iyi yüzey kalitesini ve en kısa işleme zamanını üretir.

 • SolidCAM'in 5-Eksen özellikleri SWARF, Kanat İşleme, Port İşleme, 5-Eksen Kontur, Çok Eksen Delik, HSM'den 5X Simultane'ye dönüşüm, Çok Eksen Kaba ve Döner Eksen İşleme için bir çok çözüm içerir.
 • Akıcı kesim özelliği parçadaki doğal eğrileri takip eder. Bu kullanışlı özellik sayesinde kanat gibi işlemelerde pürüzsüz takım yolları çıkar.
 • Simultane 5-Eksen içinde takım yatırma kontrolü ile ilgili birçok gelişmiş seçenek bulunur.
 • Akıcı bir yüzey finiş için Çoklu-Yüzey Finiş özelliği ile seçilen yüzeylere tam kontrollü finiş işleme seçeneği sunar.
 • Çok-Pasolu Kaba işleme tekniği sayesinde takıma dik veya takım boyunca sınırları da seçme imkanı sağlayan pasolu bir kesim sunar.
 • Takım yolu boyunca tutucu ve takımın güvende kalması için otomatik çarpma önleme özelliği ile güvenli kesim yapmanızı sağlar.
 • Eksen limitleri ve çarpma kontrol özelliği ile 3B Makine Simülasyonunu kullanın ve yaptığınız için tamamını simüle edin.
 • SolidCAM 5-Eksen, tabla/tabla, tabla/kafa ve kafa/kafa oynar kinematiğe sahip tezgahların tümünü destekler. Aynı zamanda son teknoloji mill-turn (freze-torna) tezgahların da kontrol edilmesine olanak sağlar.

5 Yeni 5-Eksen Operasyonu

Yeni versiyonlarda büyük geliştirmeler yapılarak Simültane 5-Eksen modülüne eklendi. Eklenen beş yeni operasyon: Kanat İşleme, Port İşleme, 5-Eksen Kontur İşleme, Çok Eksen Kaba İşleme ve Döner Eksen İşleme ile 5-Eksen Simultane çok güçlü bir hale geldi.

Kanat İşleme

Kanatlı impeller, disk ve benzeri parçaları işlerken SolidCAM Kanat İşleme modülü ile kafa karışıklığını ve zorlukları ortadan kaldırıyor. Bu karışık parçalar için modülün içinde hem kaba hem de finiş işlemleri için operasyonlar bulunuyor. Bu modül ile tek bir operasyonda kanatlı/bıçaklı parçaları işleyebiliyor ve gerekli takım yollarını bir seferde çıkarabiliyorsunuz.

Port İşleme

Yeni port işleme modülü ile standart veya lolipop takımlar ile kolayca port işleyebilirsiniz. Aynı zamanda tutucu, takım ve parça için çarpma kontrolünü de otomatik olarak kontrol eder. Sadece zemini veya en üstü işlemek gibi stratejiler de dahil olmak üzere çeşitli stratejiler de kullanabilirsiniz. Port işleme 3-eksen işlemeyi kullanarak ulaşabildiği en derin bölgeleri işler ve hemen sonrasında 5-eksene geçerek ulaşılabilecek diğer bölgelere geçer. Takım yolunun uygun olduğu her durumda bu teknik otomatik olarak en üst ve en alt stratejilerini kullanır. Hem kaba, hem finiş operasyonları desteklenir.

Çok Eksenli Kaba İşleme

Havuz şekilli geometrileri işlemek için yeni Çok Eksenli Kaba İşleme operasyonunu kullanabilirsiniz. Zemin, duvar ve tavan yüzeyleri için kaba işleme parametrelerini belirleyebilirsiniz. Çok eksenli kaba işleme operasyonunda ofset veya uyarlanmış kaba stratejilerini kullanabilirsiniz.

Döner Eksende İşleme

4-Eksen tezgahlarda parça işlemek için Döner Eksen (Rotary) İşleme operasyonu şişe kalıpları gibi silindir parçaları işleme için kullanılabilir. Takım yolları 2B geometri yerine direkt katı model üzerinden hesaplanır.

Swarf, Çok Eksen Delik ve HSM'den 5X'e Dönüştürme Operasyonlarında Yeni geliştirmeler

Swarf, çok eksenli delik delme ve HSM'den 5X'e dönüştürme operasyonlarında yeni takım yatma açısı özelliklerini deneyin. Bu özellikler programlama zamanını azaltma ve üretim kalitesini artırma konusunda size simültane 5 eksen operasyonlarında güç verecek.

Çok Eksenli Delik Delme

Herhangi bir delik ekseninde delik açmak, kılavuz veya bara çekmek için için SolidCAM'in otomatik delik tanımlamasını kullanarak Çok Eksenli Delik Delme özelliğini kullanabilirsiniz. Diğer 5 eksen operasyonlarındaki gelişmiş bağlantı, çarpma önleme ve takım yatırma stratejilerinin hepsi çok eksenli delik delmede de mevcuttur. Böylece takım yolunun tam kontrolü sağlanır.

 • Her türlü 5-Eksen iş için uygun stratejiler bulunan kütüphanesi ile hemen işlemeye başlayın.
 • Çeşitli stratejiler ile hem takım, hem de tutucu için makine simülasyonu ve kesim animasyonu ile çarpma önleyici sistem.
 • 5-Eksen içerisinde bulunan her kesim stratejisi yaklaşma/bağlantı hareket kontrolü, takım eksen kontrolü ve çarpma kontrolü sunar.
 • Bağlantı ve yaklaşma takım yolları tamamen çarpma önleme özelliğine sahiptir ve bağlantı yolunun uzunluğuna göre çeşitli stratejiler kullanılabilir. Aynı zamanda bağlantı hareketlerindeki ilerleme değerleri de parçaya yumuşak bir yaklaşma için özel olarak belirlenir.
 • Takım yanaşma açısı, giriş ve çıkışlar için SolidCAM takım yolu oluştururken size geniş seçenekler sunar.

HSM'yi 5-Eksene Dönüştürme

HSM 3B takım yollarını 5-Eksen yatmalı takım yollarına dönüştürerek 5-eksen frezeleme operasyonunun avantajlarını kullanabilirsiniz. Aynı zamanda çarpma önleme ve bağlantı stratejilerini kullanarak daha kısa takımlar ile daha stabil ve rijit kesimler yapabilirsiniz.