SolidCAM Solid Prob Modülü

Takım Sıfırlama ve İşleme Sırasında Ölçüm için Özel Modül

SolidCAM'in entegre Solid Prob modülü ile referans tanımlama ve iş arasında ölçüm kontrolleri yapılabilir.

Parça referansını bozmaya gerek kalmadan hızlı bir şekilde parça üzerinde ölçüm kontrolleri ve referans ayarlama işini CNC tezgahınızda kısa sürelerde yapar. Solid Prob aynı zamanda takım sıfırlama desteği de sunar.

Prob takımının zarar görmesini engellemek için SolidCAM makine simülasyonu ile tüm prob hareketlerini gösterir ve olası çarpışmaları önler.

Prob kullanan her üretici için Solid Prob Modülü Çok Avantajlıdır

Prob Modülünün Başlıca Özellikleri:

  • Kolay referans tanımlama ve tezgah üstünde kontrol
  • Takım sıfırlama desteği
  • Ölçmek istediğiniz geometriyi katı model üzerinden kolayca seçebilme
  • Kullanıcı tanımlı parametreler ile geniş yelpazede Prob Döngüsü desteği
  • Simülasyonda prob takımının hareketlerini görsel olarak izleyebilme

Prob operasyonlarınızı işleme operasyonlarınız ile birlikte SolidCAM içinden kontrol edebilirsiniz.

SolidCAM CAM ağacı görünümünden Prob ve CAM operasyonlarınızı belirleyebilir, hatta CAM geometrilerinizi Prob operasyonları için de kullanabilirsiniz.

Katı modeliniz değiştiğinde hem CAM işlemleri hem de Prob işlemleri yeni geometriye göre otomatik olarak güncellenir.

Referans Tanımlama

Manuel ayarlama, boşa geçen zamanları önleme ve kolayca referans noktası belirleme için 16 farklı hazır döngüden birini kullanabilirsiniz.

Tezgah Üstünde Kontrol

İşlediğiniz yüzeyleri ve bölgeleri kontrol etmek için parçanızı ölçüm cihazına taşımanıza gerek yok. Tezgah ayarını ve referans noktasını bozmadan parçanızı tezgaha bağlıyken inceleyebilir ve ölçebilirsiniz.

Solid Prob Döngüleri Ölçümlerinizi Kolaylaştırır

Çeşitli zor ölçümlerinizi kolayca yapmak ve SolidCAM operasyonları ile akıcı bir iş oluşturmak için birçok Prob Döngüsü içinden size en uygun olanını seçebilirsiniz.

Prob Döngüsü Kontrolü

2.5 Eksen operasyonlarınızla aynı geometrileri kullanarak tolerans, sıralama ve hareketlerin önizlemesini kendi kontrolünüzde gerçekleştirebilirsiniz.

Takımlarınızı Sıfırlayın

İşleme operasyonları ve takım değiştirmeler arasında Solid Prob'un Takım Sıfırlama özelliği ile takımlarınızı kontrol edin.

Ölçümlerinizi Dilediğiniz Gibi Alın

Ölçümlerden sonra Prob Kontrol dökümanları ölçüm raporlarında tutulur. Bu raporları ister görüntüleyebilir, isterseniz de bir konuma kaydedebilirsiniz.

Post İşlemcisini Özelleştirebilme

CAM operasyonlarınızdaki ölçümlerden sade ve verimli çıktı alabilmeniz için SolidCAM post işlemcisi CNC tezgahınıza ve probunuza göre özelleştirilebilir.