Prizmatik Parçalar için iMachining 3D

Düz zemin üzerinde ada ve ceplerden oluşan prizmatik parçalarda iMachining 3D inanılmaz bir şekilde programlama zamanını azaltır.

2.5 Eksen programlamada kullanıcı derinlik ve zincirler için tek tek seçim yapmak zorundayken, iMachining 3D programlamada geometri ve derinlikler 3D modelden otomatik olarak belirlendiği için boşuna zaman harcanmaz. Akıllı yukarı adımlama teknolojisini kullanarak ve en ideal şekilde taranmış takım yolları çıkartarak parçayı finiş operasyonlarına en optimum şekilde hazırlamak için tek bir operasyonda Kaba ve Kalan Kaba Talaş işlemlerini tamamlar.


Prizmatik parçaları işlerken iMachining 3D en kısa işleme zamanını elde etmek için performans ve verimi otomatik olarak en yüksek seviyeye çıkartır:

1) iMachining 3D ilk olarak girebileceği en derin yerden talaş kaldırmaya başlar ve böylece en uygun derinlik ve adımlama ile maksimum talaş kaldırma sağlanır. Talaş kaldırma oranı ve takım ömrü olabilecek en yüksek seviyede hesaplanırken geri çekilme ve boşta gezmeler en aza indirgenir.

2) iMachining 3D Z seviyesi bölgesel kesimler için birbirine yakın bölgeleri optimum olarak hesaplar ve bölge kesimlerini ideal ve sıralı olarak gerçekleştirir. 2D bölgesel takım yolları ve 3D Z seviyesindeki akıllı hareketler ile boşta gezme hareketlerinin önüne geçilir.

3) iMachining 3D iki boyutlu kesimlerde aynı bölgeler için akıllı konumlandırma özelliği kullanır. Üç boyutlu bağlama ve bölgesel işleme hareketleri ile uzun konumlama hareketleri engellenir.

4) iMachining 3D ile yapılan hesaplamalarda, sınırlı ve kısıtlı alanlarda kesimler için büyük ve uzun takımlar otomatik olarak korunacak şekilde yük ve kesme hesaplamaları yapılır.


Prizmatik Parçaları Havuz Tanımlama ile İşleyin

Farklı derinlik ve seviyelerdeki tüm cepleri Havuz Tanıma özelliği ile otomatik olarak belirler. Programlama zamanını en aza indirir ve tek operasyonda kesimi tamamlar.

  • Tek operasyonda Havuz Tanıma özelliğini kullanarak otomatik tanımlama ve optimum finiş işlemini gerçekleştirir.
  • Finiş işlemi bir desen (kontur) takip edilerek tamamlanır.

Tutucu Çarpışma Önleme

iMachining 3D, her operasyonda takım tutucu ve güncel stok arasındaki çarpışmayı önlemek için takım yollarını sürekli optimize eder.

  • Çarpışma Önleme Özelliği olmadığında, derin cep ve bölgeleri işlemek için tutucu ve takım arasındaki mesafe gereksiz yere fazladan uzatılır.
  • Tutucu ve takım arası daha kısa tutulduğunda daha kısa ve güçlü olan takım çok daha fazla hızlı ve agresif çalışabilir. Çarpışma önleme özelliğinin en önemli özelliği budur.

Hedef Model için Otomatik Koruma

Sınırlı alanlarda büyük takımlarla işleme yaparken hedef modele teması engellemek için iMachining 3D, hedef modelin otomatik olarak korunmasını sağlar.

Kalan Talaş İşleme

Küçük takımlarla güncel stokta sadece zor alan ve köşeler için bir veya birkaç defa kalan talaş işleme yapılabilir.