SolidCAM - Komple CAM Çözümü

...devrimsel iMachining modülü, SOLIDWORKS ve Autodesk Inventor'a tam entegre...

Yüzlerce CAM ve CNC uzmanının bilgi ve tecrübesinin avuçlarınızın içinde olduğunu hayal edin. iMachining sihirbazı ve takım yolları takım ömrünü artırırken %70'ten fazla zaman tasarrufu ile CNC performansınızı yepyeni bir seviyeye taşıyacak!

iMachining 3D, %70 ve daha fazla zaman tasarrufu sağlarken inanılmaz üç boyut işleme sonuçları çıkarır. iMachining 3D tüm üç boyutlu ve prizmatik parçalarda en uygun kaba işleme, kalan kaba işleme ve yarı-finiş işlemeyi yapar.

Prizmatik parçaları işlerken iMachining olabilecek en kısa programlama zamanı ve işleme zamanı sunarken üç boyutlu CAD modelden otomatik olarak cep ve ada tanımlama yaparak birden fazla ada ve havuzu bir kerede işleyebilir.

CAD programı içinde çalışırken interaktif kontrol ve özellik tanıma sayesinde 2.5 Eksen CNC frezeleme işlerini güçlü bir şekilde kolayca oluşturabilirsiniz. Cepler, köşeler ve adalar için özel hazır döngüler içeren Döngü Araçları'nı (Cycle Toolbox) kullanabilirsiniz.

Güçlü Otomatik Özellik Tanıma ve İşleme özelliği SolidCAM'in 2.5D Eksen yeteneğini tamamlar. SolidCAM kullanıcısı her iki açıdan da en iyisine sahiptir: İnteraktif Operasyonlar & Otomasyon.

Seçilen bölgesel yüzeylerin ve ters açıların işlenmesi için HSS modülü akıcı ve güçlü bir çözüm sunar. Aynı zamanda standart veya özel formlu takımlar ile oldukça artırılmış yüzey kalitesi çıkartır. HSS modülü her CNC tezgahı için gerekli ve özel bir modüldür.

Kompleks 3D parçalar, havacılık parçaları ve kalıplar için HSR/HSM modülü en güçlü kaba işlemeyi, en hassas finiş takım yollarını çıkartır. HSR/HSM yüksek seviyede akıcılık, verim ve akıllı işleme sunar.

SolidCAM özellikle 4/5 eksen konumlamalı işlemede çok güçlüdür. Konumlamalı işler için tek bir referans noktasıyla işleme mümkün olduğundan CAM oldukça kolaydır. Her konumlama için birden fazla referans noktası atamaya gerek kalmaz.

Kolay kullanım arayüzüyle ve çarpışma önleyici özellik sayesinde takım yolu üzerindeki en gelişmiş kontrole sahip olan SolidCAM 5-Eksen CNC freze takım yollarının avantajını kullanın.

Her tür kalıp için SolidCAM kalıp stratejileri en iyi CAM çözümleridir. SolidCAM'in devrimsel iMachining 3DHSM ve Sim 5-Eksen modülleri ile kalıp ve inzört işlemede en kazançlı kombinasyonu elde edin.

En hızlı ve verimli bir tornalama için güçlü takım yolları ve tekniklerle SolidCAM kapsamlı Torna paketini sunar. Tüm tornalama ve frezeleme işlemleri için SolidCAM stoğu her operasyon için güncel tutma özelliğine sahiptir.

Makine simülasyonu ve taret senkronizasyonu ile SolidCAM'in Freze-Torna paketi kompleks çok taretli ve fener milli CNC tezgahlarında bile çok kolay programlama sağlar. iMachining dahil tüm frezeleme ve torna operasyonları ile mill-turn tezgahları programlamak mümkündür.

CNC tezgahlarda prob kontrolü için işlenmiş parçaların kalite kontrolünde ayar ve ölçümler için Solid Prob modülünü kullanın. Solid Prob modülünün aynı zamanda Takım Sıfırlayıcı (Tool Presetter) desteği de bulunur.

SolidCAM'in tüm modüllerini detaylı olarak bu broşürde inceleyebilirsiniz.